FWD – wystawa fotografii Kotula/Martin/Mikusek/Powierża/Stasik/Szewczyk/Valkov

Na wystawie FWD pokazane zostaną wybrane prace siedmiorga artystów: Katarzyny Kotuli, Emilii Martin, Ewy Mikusek, Krzysztofa Powierży, Piotra Stasika, Piotra Szewczyka i Jagody Valkov. Prace można również obejrzeć w szerszym wydaniu w publikacji NO8 prezentującej projekty zrealizowane podczas programu mentorskiego Sputnik Photos w latach 2018/2019.

 

Wystawa w ramach Poznań Art Week

 

FWD

Katarzyna Kotula / Emilia Martin / Ewa Mikusek / Krzysztof Powierża
Piotr Stasik / Piotr Szewczyk /
Jagoda Valkov

WERNISAŻ*
20/06 g. 18.00

wstęp tylko za zaproszeniem oraz online na żywo
kuratorka wystawy: Anka Gregorczyk

 

SPOTKANIE AUTORSKIE
relacja
online

24/06 g. 18

spotkanie podsumowujące obie wystawy
04/07 g. 17

WYSTAWA OTWARTA* 

23/06-04/07
*ograniczone zasady wstępu (prosimy zapoznać się z wytycznymi zgodnymi z wymogami sanitarnymi)

wt – pt    16-19
sb         12-15

 

„(…) Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala by zwrot tej opowieści gnał do przodu. Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie

*fragment tekstu kuratorskiego

 

 

Organizatorzy


Fotspot
 CENTRALA


Patronat


Sputnik Photos
 ZPAF Okręg Wielkopolski
Miasto Poznań

Patronat medialny

Kultura u Podstaw
Fotopolis.pl

 

#poznanwspiera
#kulturanawynos


Strona wydarzenia na FB TUTAJ

UWAGA w związku z wymogami sanitarnymi związanymi z  pandemią wirusa i chorobą COVID-19, uprzejmie informujemy, że dla bezpieczeństwa nas wszystkich wprowadzamy ograniczone zasady wstępu do przestrzeni twórczej i Galerii CENTRALA

 

1. Do CENTRALI może jednocześnie wejść 8 osób, bez objawów mogących wskazywać na chorobę COVID-19, z zasłoniętym nosem i ustami. Prosimy o zachowanie odległości 1,5 m od innych osób zwiedzających.
 
2. Przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji dłoni, prosimy o skorzystanie z płynu przy wejściu do galerii. Sugerujemy posiadanie ze sobą jednorazowych rękawiczek ochronnych.
 
3. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób w CENTRALI pomiędzy wizytami przewidujemy krótką przerwę na przewietrzenie lokalu. W lokalu znajduje się wentylacja mechaniczna.
Dopuszcza się też dokonanie pomiaru temperatury u osób wchodzących bezdotykowym termometrem na wysokości czoła.
 
4. Korzystanie z czytelni zostaje zawieszone do odwołania.
 
5. Wszelkie materiały promocyjne oraz informacyjne w formie papierowej będą ‚do zabrania’ – prosimy nie odkładać materiałów w przypadkowe miejsca.
 
6. Ze względów sanitarnych możemy podawać napoje jedynie bezpośrednio do Państwa pojemników, w myśl idei „zero waste” nie podajemy napojów w jednorazowych opakowaniach (poza wer.