REW – wystawa fotografii Dyjuk/Figas/Górniak/ Majewski/Sokal

 

Po dłuższej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wracamy do  działań w przestrzeni twórczej i Galerii CENTRALA. Zmieniająca się rzeczywistość i nowe zasady funkcjonowania,  zachęcają nas do pogłębionej refleksji nad codziennością. 30 maja rozpoczniemy nowy sezon działań wystawienniczych prezentacją prac absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos. W maju i w czerwcu zaprosimy Was na dwie wystawy trzynastu autorek i autorów, w dwóch niezależnych odsłonach.

 

Na wystawie REW zaprezentowane zostaną prace szóstki artystów: Michała Dyjuka, Kamila Figasa, Justyny Górniak, Michała Majewskiego, Agaty Read i Olgi Sokal. Towarzyszy jej publikacja NO8
z autorskimi projektami zrealizowanymi podczas rocznego programu w latach 2018/2019.

 

Wystawa w ramach Poznań Art Week

 

REW

Michał Dyjuk /Kamil Figas / Justyna Górniak / Michał Majewski / Agata Read / Olga Sokal

WERNISAŻ*
30/05 g. 18.00

wstęp tylko za zaproszeniem oraz online na żywo
kuratorka wystawy: Anka Gregorczyk

 

SPOTKANIA AUTORSKIE online

03/06 i 10/06 g. 18

WYSTAWA OTWARTA* 

02-13/06
*ograniczone zasady wstępu (zapoznaj się z nowymi wytycznymi zgodnymi z wymogami sanitarnymi poniżej)

 

wt – pt    16-19
sb         12-15

 

„(…) Prace sześciu artystek i artystów prezentowanych na wystawie REW, symbolicznie wydają wyrok.  Rzeka już nie płynie, a wolności nie ma bez krat. Rodzina to nie dom, a w parku nie znajdziemy już schronienia przed zgiełkiem codzienności. Czy mamy dokąd wracać, czy tylko będąc razem możemy usiąść przy wspólnym stole?
Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos pozwalają dostrzec w strukturze konsekwencji potrzeb cienką linię pomiędzy skutkiem a przyczyną. Prezentowane historie dotykają dylematów współczesności, meandrując pomiędzy poczuciem wyobcowania wspólnoty, degradacją natury, utratą kontroli a świadomością zamkniętych drzwi, które pozostawiają nas w niewygodnym punkcie. Bez szansy na powrót, by zagrać w tej grze jeszcze raz (…)
„*

*fragment tekstu kuratorskiego

 

 

Organizatorzy


Fotspot
 CENTRALA


Patronat


Sputnik Photos
 ZPAF Okręg Wielkopolski
Miasto Poznań

Patronat medialny

Kultura u Podstaw
Fotopolis.pl

 

#poznanwspiera
#kulturanawynos


Strona wydarzenia na FB TUTAJ

 

UWAGA w związku z wymogami sanitarnymi związanymi z  pandemią wirusa i chorobą COVID-19, uprzejmie informujemy, że dla bezpieczeństwa nas wszystkich wprowadzamy ograniczone zasady wstępu do przestrzeni twórczej i Galerii CENTRALA

 

1. Do CENTRALI wejść mogą jednocześnie 2 osoby niespokrewnione lub 4 osoby zamieszkujące ze sobą, bez objawów mogących wskazywać na chorobę COVID-19, w maseczkach zasłaniających nos i usta lub przyłbicach. Prosimy o zachowanie odległości 1,5 m od innych osób zwiedzających, a w przypadku chęci odwiedzin w grupach większych niż 2 osoby zachęcamy do rezerwacji.
 
2. Przy wejściu znajdować się będzie płyn do dezynfekcji dłoni, prosimy o jego użycie wchodząc do galerii. Sugerujemy posiadanie ze sobą jednorazowych rękawiczek ochronnych.
 
3. Dla bezpieczeństwa wszystkich osób w CENTRALI, każdy wchodzący zostanie poproszony o poddanie się kontroli temperatury bezdotykowym termometrem na wysokości czoła. Pomiędzy wizytami przewidujemy krótką przerwę na przewietrzenie lokalu. W lokalu znajduje się wentylacja mechaniczna.
 
4. Korzystanie z łazienki zostaje ograniczone do odwołania, nie będzie również możliwe korzystanie z czytelni ani szatni.
 
5. Wszelkie materiały promocyjne oraz informacyjne w formie papierowej będą ‚do zabrania’ – prosimy nie odkładać materiałów w przypadkowe miejsca.
 
6. Ze względów sanitarnych możemy podawać napoje jedynie bezpośrednio do Państwa pojemników, w myśl idei „zero waste” nie podajemy napojów w jednorazowych opakowaniach.