Fotospacery Staromiejskie vol. 2

Druga już odsłona Fotospacerów to niedzielne przedpołudnia z fotografią, dzięki którym możecie odmienić swoje spojrzenie na Stary Rynek i jego okolice. Zarejestrujesz miejskie niuanse przy miłej atmosferze rozmów o fotografii, a przede wszystkim zyskasz wyjątkową okazję, aby Twoje zdjęcie stało się unikalną pocztówką i wyruszyło w świat.

 

Zapraszamy Was na 4 tematyczne spacery fotograficzne, każdy z nich rozpocznie się piknikowo – wprowadzeniem na leżakach przy Scenie na Quadro – w przestrzeni pomiędzy Bamberką a Arsenałem. Następnie, wyruszamy poszukiwać rytmu miasta, form osadzonych w przestrzeni, teatru ulicy i  śladów historii. Wymieniamy się inspiracjami, podpowiadamy, motywujemy – robimy twórczy ferment. W międzyczasie – dobra kawa i pogaduchy.

Warsztaty nie kończą się z chwilą schowania aparatu do torby –  wtedy zabawa dopiero się zaczyna. W ramach mikro konkursu, 3 najciekawsze zdjęcia staną się prawdziwymi, alternatywnymi pocztówkami i dołączą do kolekcji 18 wzorów z roku 2017. Po każdym spacerze zdjęcia wybierzemy głosami: instagramowiczów, przedstawiciela Związku Polskich Artystów Fotografików oraz FOTSPOT. Miłym akcentem spacerów jest rozdawanie wydrukowanych pocztówek pod Ratuszem, w samo południe. Rozchodzą się, niczym rogale świętomarcińskie.

 

Tematy, które przygotowaliśmy dla Was w tym roku:

15-07-2018 godz.9.30 Kształty, formy, struktury

29-07-2018 godz.9.30 Człowiek – przestrzeń

12-08-2018 godz. 8.00 Architektura o poranku

26-08-2018 godz.9.30 Poza czasem – dotykając historii

Fotospacery Staromiejskie – Kulturalny Stary Rynek, 2017, Fot. Marek Zakrzewski

Fotospacery to warsztaty, które kierujemy do osób chcących dostrzegać więcej w miejscach z pozoru znanych i często eksploatowanych fotograficznie. Narzędzie fotograficzne dowolne (lustrzanka, bezlusterkowiec, smartfon, aparat analogowy), pod warunkiem, że radzicie sobie z jego obsługą.

Widzimy się na Fotospacerze?

Fotospacery Staromiejskie – Kulturalny Stary Rynek, 2017, Fot. Marek Zakrzewski

Zapisy przez FORMULARZ

Wydarzenie na Facebooku 

Poczynania konkursowe możecie zobaczyć na fotospacery_fotspot


ZAPRASZAMY !