ZŁOŚĆ PIĘKNOŚCI SZKODZI – wystawa dyplomowa Weroniki Perłowskiej w CENTRALA

Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z przestrzenią twórczą CENTRALA zapraszają na otwarcie wystawy „Złość piękności szkodzi” Weroniki Perłowskiej już 13 czerwca o godz. 19 wraz z oprowadzaniem autorskim od godz. 20.

„Kobieca złość często postrzegana jest jako irracjonalna, histeryczna i po prostu brzydka. Takie myślenie ma długą tradycję, począwszy od harpii, czarownic, Meduzy, wpajania dziewczynkom, żeby były grzeczne i uśmiechnięte, po memy o wściekłych feministkach i syndrom resting bitch face. Chociaż w kontekście społecznym gniew kobiet staje się narzędziem politycznej zmiany, w wymiarze jednostkowym pozostaje nadal tematem tabu, uczuciem wstydliwym i ukrywanym.

Weronika Perłowska jest absolwentką Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim jak również Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Interesuje się wpływem przekazów wizualnych na kształtowanie opinii i postaw społecznych oraz związkami fotografii z tekstem.

Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: Ardesia Project w Berlinie, Lumix Hannover Photofestival, Krakow Photo Fringe, FOCUS Photography Festival Mumbai. To pierwsza indywidualna wystawa artystki.

www.weronikaperlowska.com

 

Wernisaż
13.06.2019 r. (czwartek) godz. 19
czas trwania wystawy 13.06.2019 – 20.06.

Oprowadzanie autorskie
13.06.2019 r. (czwartek) ok. godz. 20

Dni i godziny otwarcia wystawy
wt, śr, czw, pt 16-20
sb 13 – 18


ww.fotspot.pl

www.centrala.art

Wstęp wolny

 

Wystawa i wydarzenie realizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania
#poznanwspiera

Organizatorzy

 

 

Patronat