Brzegi wspólne – wywiad w Kulturze u podstaw

Pod koniec maja mieliśmy przyjemność gościć w Centrali znakomitego fotografa Michała Sitę, tym razem w roli dziennikarza. Opowiedzieliśmy o naszej pracy nad projektem Brzegi Wspólne i przemyśleniach wynikających z wnikania w temat Warty w Poznaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu na stronie Kultury u podstaw oraz z galerią nowych zdjęć powstających w ramach projektu.

 

Drugi rok przyglądania się krajobrazom i zwyczajom korzystających z rzeki, improwizowanym sposobom oswajania przestrzeni – przynosi wielowątkową, wizualną opowieść o transformacji na wpół dzikiego terenu znajdującego się w sercu Poznania.

Konsekwentna dokumentacja tego nieoczywistego procesu układa się w mozaikową opowieść o społecznym kontekście Warty. Ponieważ ich praca nie jest zakończona, w poniższej galerii prezentujemy jedynie robocze zestawienie zdjęć będące ilustracją aktualnego stanu tych wizualnych badań. Krajobrazowe, bardziej refleksyjne i spokojniejsze zdjęcia pomogły autorom oswoić się z terenem i jego charakterystyką.

Michał Sita