fotspot13.jpg

# 13 FOTSPOT – Fotografia amerykańska z autorską prezentacją Mateusza Kiszki

 

W 2017 roku sporo się w FOTSPOT zmieni. Zmieniamy też nieco profil naszych spotkań otwartych, na spotkania autorskie i tematyczne. Każde kolejne będzie poświęcone konkretnemu tematowi, a zapraszani przez nas goście będą danemu wątkowi poświęcać więcej uwagi.

 

Pierwsze spotkanie tematyczne odbędzie się już 26 Stycznia (czwartek) i poświęcone będzie pionierom koloru w fotografii amerykańskiej. Spotkanie o fotografii amerykańskiej poprowadzi Mateusz Kiszka, absolwent Katedry Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Zanim zaczniemy poznawać i rozmawiać o fotografii amerykańskiej, Mateusz przedstawi nam nieco bliżej swoja twórczość.

 

Poniżej fragment Artist Statement Mateusza Kiszki:

„W swojej pracy artystycznej zajmuję się szeroko rozumianym dokumentem fotograficznym. Szczególnie interesują mnie tematy dotykające historycznych doświadczeń miejsc, poprzez które mogę opowiedzieć o indywidualnym empirium. Inspiruje mnie fotografia amerykńska lat 70 i 80 XX wieku. Pracuję na wielkoformatowej kamerze 4×5 cala. Od 2015 roku jestem reprezentowany przez Lookout Galerry w Warszawie.”
Mateusz Kiszka, Badacze
Mateusz Kiszka, Badacze
Mateusz Kiszka, Martwa Wisla
Mateusz Kiszka, Martwa Wisla
W ramach spotkania z Fotografią Amerykańską zapoznamy się bliżej z twórczością takich tuzów fotografii jak Joel Meyerowitz, Alec Soth, Joel Sternfeld, William Eggleston czy Stephen Shore.
Fot. Alec Soth
Fot. Joel Sternfeld
Fot. Stephen Shore
Fot. William Eggleston
Zapraszamy serdecznie na spotkanie przypominając, że widzimy się 26.01. o godz. 19.00 w Małym Domu Kultury na I piętrze nad Klubem Dragon przy ul. Zamkowej 3.
Opowiemy też o zmianach jakie nas czekają i szansach, które również nadchodzą.
Nie może Was zabraknąć.