Warsztaty z fotografii zaangażowanej i storytelling z Mariuszem Śmiejkiem

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych z Mariuszem Śmiejkiem, fotografem dokumentalistą, laureatem takich konkursów jak m.in Grand Press Photo czy National Geographic Magazine Award. Śmiejek to twórca zaangażowany, publikuje w takich tytułach jak m.in. National Geographic, Deutsche Presse Agentur, Politico, Die Welt, Le Temps, Wydawnictwo Czarne czy Gazeta Wyborcza. Warsztaty FOTOGRAFIA ZAANGAŻOWANA STORYTELLING są organizowane w Poznaniu przez FOTSPOT i Galerię CENTRALA przy współpracy z Polską Akademią Fotografii na Wyspach.

 
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się warsztatowi pracy fotografa jak również popracować nad tworzonymi przez siebie cyklami zdjęć dzięki indywidualnym i grupowym konsultacjom.

 

Na podstawie projektów dokumentalnych autora zrealizowanych w Irlandii Północnej, we Włoszech i w Ghanie dowiecie się m.in.:

– w jaki sposób przygotować się do realizacji projektów długoterminowych

– z czego czerpać inspiracje podczas poszukiwania tematów reportaży

– jak sporządzić plan pracy by nie pominąć jego ważnych elementów

– jak dobrać odpowiedni sprzęt do realizacji oraz do obróbki zdjęć

– poruszymy również zagadnienia obejmujące etykę pracy podczas realizacji reportażu

– poznacie też sposoby pracy podczas zdobywania zaufania w różnych grupach społecznych i pracy z ludźmi w sytuacjach intymnych

– jak tworzyć fotografię wielowymiarową zawierającą nie tylko wizualnie ciekawe elementy rejestrowanego świata ale również intrygę oraz pokłady emocji towarzyszące bohaterom naszej historii

 

Będzie też okazja do zaprezentowania zdjęć i materiałów które przyniosą ze sobą uczestnicy warsztatów, wysłuchania opinii na ich temat oraz konsultacji, które mają na celu pomoc w obraniu odpowiedniego kierunku przy ich kontynuacji.

 

Dla kogo?


Warsztat skierowany jest głównie do osób świadomie i umiejętnie korzystających z aparatów fotograficznych. Spotkanie przeznaczone zarówno do profesjonalnych fotografów jak i ambitnych amatorów fotografii, zainteresowanych budowaniem narracji wizualnej o tematyce społeczno-obyczajowej i tworzenia zaangażowanych tematów fotograficznych. Zajęcia są doskonałą mieszanką wykładów, dyskusji i prezentacji multimedialnych, dzięki którym będziecie bardziej świadomie naciskać spust migawki.


Zgłoszenia

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 30.04. zgłosić swoje portfolio prezentujące zainteresowanie tematyką społeczno-obyczajową, składającego się z 6-12 wybranych zdjęć pojedynczych lub zestawu 10-15 zdjęć z historii nad którą rozpoczęliście pracę i wysłać zgłoszenie: bit.ly/Workshops_Smiejek

Materiały prosimy przesłać w formie linka wetransfer lub do folderu na adres: mariusz.smiejek@gmail.com oraz contact@fotspot.pl

Prosimy nie przesyłać plików zdjęć w treści maila lub jako załączników.
W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Warsztaty Visual Storytelling – Portfolio (Londyn lub Poznań)”

Format jpg, dłuższy bok 1800pix, rozdzielczość 72dpi, przestrzeń barwna Adobe RGB.

 

Koszt

Warsztaty są organizowane przez Stowarzyszenie Fotspot jako odpłatne. Dla stałych odbiorców Newslettera przewidziany został rabat.

– do 30.04 – 650 PLN w tym przekąski – wpłata na konto Stowarzyszenia FOTSPOT
– od 01.05 do 12.05 – 750 PLN w tym przekąski – wpłata na konto Stowarzyszenia FOTSPOT (w przypadku utworzenia grupy w 1 terminie)

 

Pakiety specjalne

 

– 1000 PLN – warsztaty + książka + plakat
– 1200 PLN – warsztaty + książka + wydruk pigmentowy edycji autorskiej M. Śmiejka dla Galerii Centrala

W cenę wliczone są m.in. zajęcia za autorem w Galerii Centrala, wykład, prezentacje i konsultacje grupowe i indywidualne, możliwość udziału w prywatnym i zamkniętym oglądaniu wystawy w Galerii CENTRALA, możliwość udziału w spotkaniu autorskim 20.05 o g. 19.30, napoje i przekąski. Dojazd, nocleg oraz wyżywienie we własnym zakresie, możemy zaproponować listę miejsc noclegowych oraz zaprzyjaźnionych hosteli/apartamentów.

 


Miejsce

 

Warsztaty odbędą się w Poznaniu, w Galerii CENTRALA przy Pl. Cyryla Ratajskiego 6a
Tutaj: KLIK


Działanie jest częścią programu edukacyjnego Laboratorium Inspiracji FOTSPOT
i towarzyszy wystawie „Not Surrendering” Mariusza Śmiejka.
Warsztaty odbędą się przy zebraniu minimalnej liczby uczestników 5 osób do dnia 30.04.

 

Więcej informacji o autorze i warsztatach:

TUTAJ

TUTAJ

SZEROKI KADR

 

 

Strona wydarzenia na FB

 

Organizator


 

 

 

Patronat