Paweł Młodkowski :: Fotograficzna (nie)prawda – spotkanie autorskie & premiera albumu ZIEMIA

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Młodkowskim, autorem albumu fotograficznego „Ziemia”.

 

Galeria Centrala
pl. Ratajskiego 6a w Poznaniu

25/11/2021 g. 19.00

Paweł Młodkowski

Fotograficzna (nie)prawda

spotkanie autorskie & premiera albumu ZIEMIA


Podczas spotkania porozmawiamy o perspektywie, postrzeganiu krajobrazów i przestrzeni z „boskiej perspektywy”, o tym jak z wysokości lotu paralotnią wygląda krajobraz zmieniany przez człowieka i ulegający przeobrażeniom w wyniku działań natury.

Egzotyczna kolorystyka wód kojarząca się z rajskimi wyspami, faktycznie okazuje się być wynikiem nagromadzonych na dnie zbiorników żużlu i popiołów z nieczynnej już elektrowni Adamów. Zwyczajne gospodarstwa, niepozorne miejsca mijane przy okazji – estetyka codzienności i kryjąca się wrażliwość na wygląd tego, czego pozornie nie widać.
Widok budowy trasy autostradowej i zniszczeń z nią związanych, z perspektywy lotu, wydaje się jedynie niegroźną nitką wyrysowaną na ogromnym obszarze pól i lasów.

Zapraszamy na spotkanie i premierę albumu ZIEMIA, który będzie można nabyć bezpośrednio od twórcy, podobnie jak album WODA. Więcej o projekcie: TUTAJ – strona locolot.pl

 

 

 

 


 

 

 

 


Paweł Młodkowski

fotograf, pilot paralotniowy, absolwent Wydziału Leśnego Uniwersystetu Przyrodniczego w Poznaniu. W ramach autorskich projektów fotografuje z lotu ptaka te fragmenty krajobrazu, które wyróżnia szczególna estetyka; harmonia lub ciekawa gra skojarzeń.. Współpracuje z polską edycją National Geographic. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

Jego prace były nagradzane i wyróżniane między innymi w konkursach: National Geographic, Sony World Photography Awards, International Photography Awards, Pilsner Urquell International Photography Awards, Pix de la Photographie, Moscow International Photography Awards.

Zapraszamy do zapoznania się z fotografiami naszego gościa.


UWAGA!

Wstęp dla max 25 osób, wejście od 18:50.

Na spotkania będziemy wpuszczać do odwołania osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19
z elektronicznym certyfikatem.

Prosimy o zabranie certyfikatu z kodem QR – sprawdzamy je przy wejściu.

Osoby bez certyfikatu wstęp tylko po wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia i w masce FFP2
bawełniane maseczki nie zapewniają wystarczającej ochrony.

Dbajmy wzajemnie o swoje zdrowie, dziękujemy za wyrozumiałość.

#galeriacentrala #fotspot_pl #poznanwspiera #pawelmlodkowski #locolot