Prawo autorskie w fotografii – Laboratorium Inspiracji Fotspot

Laboratorium Inspiracji Fotspot to cykl wykładów i autorskie warsztaty wspierające twórców sztuk wizualnych oraz osoby interesujące się fotografią w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytania. Tegoroczny cykl poświęcony jest sposobom prezentacji fotografii i fotografów, jak również wyzwań związanych z publikacją oraz wybranym projektom o Polsce.

Drugi wykład w cyklu poprowadzi Mateusz Bieczyński, prawnik, historyk sztuki, kurator wystaw, krytyk artystyczny, wykładowca prawa autorskiego. Prorektor ds. Naukowo-Badawczych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w kadencji 2016-2020.

Podczas wykładu dr Bieczyński przedstawi zagadnienia związane z prawem autorskim w fotografii w codziennym życiu każdego artysty, twórcy, uczestnika konkursów fotograficznych czy osób prezentujących swoją twórczość online w mediach społecznościowych.

Podczas prezentacji omówione zostaną ciekawe przykłady sytuacji, które wzbudzają spore emocje, zwłaszcza w pracy grupowej, pracy w oparciu o archiwa fotograficzne czy w przypadku komercyjnego wykorzystania naszych fotografii bez naszej zgody i wiedzy., Pojawi się zagadnienie prawa do wizerunku osób fotografowanych, prawo panoramy, współautorstwo sesji fotograficznej.

Porozmawiamy też o Waszych sytuacjach z życia, a dla chętnych pojawi się wątek umów.

14/07. (czw.) g. 19.
wykład i rozmowa dostępna
TYLKO dla 20 zarejestrowanych uczestników
zgłoszenia TUTAJ

Wykład zostanie nagrany i opublikowany w kolejnych dniach! Wydarzenie jest bezpłatne, udział w wersji stacjonej wymaga rejestracji i podpisania stosownego oświadaczenia związanego z udziałem w nagraniu online. Wstęp dla osób z „paszportem covidowym” nie wymaga wypełniania oświadczeń o stanie zdrowia.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Poznań.

#poznanwspiera

więcej informacji

www.fotspot.pl/LIF