Laboratorium Inspiracji FOTSPOT – warsztaty z wystąpień publicznych – przyjmujemy zgłoszenia!

 

Laboratorium Inspiracji FOTSPOT to program edukacyjny skierowany do twórczyń i twórców, artystek i artystów jak również wszystkich zainteresowanych rozwojem w dziedzinie fotografii i sztuk wizualnych.

 

W tym roku postanowiliśmy by  Laboratorium Inspiracji FOTSPOT skupiło się wokół form prezentacji fotografii, projektów fotograficznych i samych twórców.W ramach LIF odbędą się poza otwartymi i bezpłatnymi wykładami z zaproszonymi gośćmi – wyjątkowe autorskie warsztaty dla osób, które chciałyby poświęcić nieco uwagi prezentacji efektów własnej pracy oraz podniesieniu umiejętności publicznych wystąpień jako twórcy, twórczynie, artystki, artyści.

 

Nieśmiałość i lęk przed wystąpieniami można pokonać, pokażemy Wam jak zrobić to dobrze i skutecznie.

 

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów, którzy pomogą uczestnikom wyszkolić się i przygotować do publicznych prezentacji własnego projektu twórczego. Prowadzącymi będą osoby, które zajmują się pracą w kulturze, organizując i produkując wydarzenia kulturalne i artystyczne, szkolenia z wystąpień publicznych, bądź są jurorami przeglądaów, konkursów fotograficznych i organizatorami festiwali fotograficznych,
Warsztaty skierowane są  w głównej mierze do twórców sztuk wizualnych (fotografia), jednak forma warsztatów pozwala na udział w warsztatach również osób zajmujących się innymi dziedzinami sztuk wziualnych.

 


 

TERMINY

 

Zgłoszenia TYLKO przez formularz zgłoszeniowy do 28.04.2021 r. do 23:59.
Wyniki rekrutacji podamy do 30.04 włącznie (wyślemy wiadomości e-mail do wybranych osób).

1 –  warsztaty dr Agatą Wittchen – Barełkowską sobota 08.05.2021 r. (sobota) start  g. 10.
2 – warsztaty z Wojtkiem Łyszczakiem  w pierwszym tygodniu czerwca (data do potwierdzenia).
3 – warsztaty z Frankiem Ammerem, najpewniej na początku września (lub w sierpniu) – dokładną datę ustalimy wspólnie by wszyscy mogli wziąć w niej udział.

 

MIEJSCE

Galeria Centrala w Poznaniu, Pl. Cyryla Ratajskiego 6a, 61-726 Poznań oraz w przypadku niektórych ćwiczeń możliwie w terenie. Ze względu na charakter warsztatów pierwsze dwie części powinny odbywać się stacjonarnie w Poznaniu (nie online). Wydarzenie w przypadku poluźnienia obostrzeń związanych z pandemią będzie realizowane w grupie do 10 uczestników.
W przypadku utrzymania obostrzeń i ostrego reżimu sanitarnego jesteśmy w stanie zorganiozować po 2 grupy do 5 osób – wówczas będzie więcej spotkań warsztatowych dla prowadzących.

 

KOSZT

 

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Poznań, udział w wykładach jest bezpłatny, udział w warsztatach wymaga kwalifikacji (miejsce dla 10 osób) i jest częściowo odpłatny (250 zł łącznie). Szczegóły oraz zasady zgłoszeń i udziału w wraszatach znajdują się w formularzu zgłoszeniowym – informacje prawne znajdują się na końcu formularza.

 

 

Więcej o Laboratorium oraz prowadzących na stronie cyklu
TUTAJ

 

Wydarzenie na FB
TUTAJ

Formularz zgłoszenia
TUTAJ

 

Organizatorzy

FOTSPOT & Galeria Centrala

Patronat

ZPAF
Kulturaupodstaw.pl

IKS + Afisz

Miasto Poznań
#poznanwspiera