FAKE NEW – premiera zina oraz wystawa

 

Galeria Centrala wspólnie z FOTSPOT i Przestrzenią Roboczą, zaprasza na premierę ZIN’a oraz wystawę fotografii FAKE NEW. Prace 8 twórczyń i twórców zostały wybrane w ramach Fake New open call w 2020 roku.

Wystawa zrealizowana przez Ankę Gregorczyk (Galeria Centrala, FOTSPOT) prezentuje 21 prac (fotografie, kolaże, video, fotomontaże), które tworzą lub demaskują fałszywe narracje; interpretują współczesną definicję „normalności” albo „nowej normalności”, poruszają tematykę fake newsów, spiskowych teorii, stereotypów czy niedawnego doświadczenia epidemii izolującego i „przenoszącego” życie do sieci.

 

Uczestnicy wystawy

 

Anastasiou Ioannis
Excerpts from a Not-So-Distant Dystopia


Bubak Joanna

Kryptozoologia


Budniak Basia
Czarne serce


Jurczykowski Oktawian
Deflection


Kasperczak Magdalena
Dinozaurium


Sejud Agnieszka
Hoax

 

Soporowska Milena
Czeczota

 

Jiang Xue
Daydream

galeria prac i opisy projektów
TUTAJ


Projekt ZINa

Franek Ammer

 

Projekt i aranżacja wystawy

Anka Gregorczyk


 

Galeria Centrala

06-27.03.2021 r.
wt – pt    16-19

      sb      12-15

 


strona wydarzenia i aktualności
TUTAJ

„Co łączy Donalda Trump’a, inteligentną lodówkę, pracę zdalną, 5G i mikroplastik? Dynamiczne zmiany technologiczne, środowiskowe i społeczne oraz związana z nimi ilość docierających do nas informacji sprawiają, że coraz trudniej ocenić co jest prawdziwe, a co fałszywe. W kontrze do faktów popartych naukowo pojawiają się nowe teorie, których nie potrafimy zweryfikować. Fabrykowanie informacji i rozpowszechnianie nawet najbardziej irracjonalnych teorii stało się dziecinnie łatwe. Jak na nie reagować? Czy powinniśmy je zwalczać, przeciwstawiając im fakty, demaskować je, cenzurować, a może wyśmiewać i bagatelizować? Czy pozostawione same sobie staną się w końcu częścią „nowej normalności”?

Franek Ammer

Zapraszamy na Issue.com gdzie można obejrzeć

FAKE NEW ZIN

 


Projekt realizowany przy wsparciu Miasto Poznań #poznanwspiera