Dlaczego warto rozmawiać o śmierci? :: Urszula Kluz-Knopek – spotkanie z artystką wokół książki PlayDead.info


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z artystką wizualną dr Urszulą Kluz-Knopek towarzyszącego promocji książki „PlayDead.info”.

„Dlaczego warto rozmawiać o śmierci?” :: Urszula Kluz-Knopek
01.08.2020 r. g. 18. – Galeria CENTRALA


Podczas spotkania o charakterze warsztatów opowie o swojej najnowszej książce „PlayDead.info” skupiającej się na strachu przed okolicznościami umierania w kontekście wirtualnego życia i projektach artystycznych poświęconych żałobie.

 

Urszula Kluz Knopek – artystka wizualna, doktora sztuki i inżynierka informatyki; absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. W swojej twórczości podejmuje problemy związane z relacją natury i kultury, opresyjności kultury popularnej, lansującej wieczną młodość i fizyczne piękno, wyparcie śmierci ze świadomości współczesnego człowieka, a przede wszystkim strach przed okolicznościami umierania w kontekście wirtualnego życia. Ważny jest dla niej zarówno wymiar artystyczny, jak i społeczny tworzonych projektów. W swoich działaniach wykorzystuje instalację, wideo oraz fotografię – www.adija.pl

 

Spotkanie z prezentacją wybranych prac autorki odbędzie się w sobotę 1 sierpnia i będzie to jedyna okazja by obejrzeć prace autorki prezentowane na wystawie „Połączenie nie zostało zerwane”. W dniu wydarzenia Galeria Centrala będzie otwarta od g.15. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wstęp dla max 19 osób (reżim sanitarny – osłonięte usta i nos).

 

Strona wydarzenia: TUTAJ – rezerwacja miejsc

 

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki bezpośrednio od artystki (płatność zarówno gotówką jak i przelewem) w cenie: 49 PLN.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasto Poznań #poznanwspiera