FOTOSPACERY STAROMIEJSKIE 2019

Zapraszamy na trzecią odsłonę Fotospacerów Staromiejskich FOTSPOT, które organizujemy w ramach projektu Estrady Poznańskiej: Kulturalny Stary Rynek 2019.

Zapisy na warsztaty wprowadzające oraz na Fotospacery odbywają się przez formularz

 

Pierwszą nowością tegorocznej edycji są warsztaty fotograficzne w Centrali, dedykowane przede wszystkim osobom, które wcześniej nie uczestniczyły w Fotospacerach bądź innych formach warsztatowych, nastawione na zoptymalizowanie warsztatu pracy (ustawienia i funkcje sprzętu, techniki fotograficzne) oraz poszukiwanie inspiracji fotograficznych, ze szczególnym naciskiem na projekty i działania fotograficzne dotyczące Poznania. Warsztaty odbędą się w niedzielę, 7 lipca 2019 o godzinie 11.00 w Centrali, przy Placu Cyryla Ratajskiego 6a.

Następnie, będziemy mieli okazję do wspólnego fotografowania, międzypokoleniowej wymiany doświadczeń i odkrywania na nowo przestrzeni Starego Miasta podczas czterech tematycznych, niedzielnych spacerów fotograficznych:

14.07.2019 start: godz. 9.30 leżaki przy Scenie na Quadro: Wszystkie oczy na Ratusz

28.07.2019 start: godz. 9.30 leżaki przy Scenie na Quadro: Minimalizm, prostota, elegancja

11.08.2019 start: godz. 8.00 leżaki przy Scenie na Quadro: Między czernią a bielą

25.08.2019 start: godz. 9.30 leżaki przy Scenie na Quadro: Fotograficzna niespodzianka

Strona wydarzenia na FB

 

Fotospacery Staromiejskie f/ Kamil Figas
f/ Kamil Figas

 

Fotospacerom Staromiejskim towarzyszy konkurs: po każdej wybrane zostaną 3 najciekawsze prace, które po opracowaniu graficznym zostaną wydrukowane w formie pocztówek w nakładzie po 150 sztuk. Wyboru prac dokonają: przedstawiciel Związku Polskich Artystów Fotografików (1), przedstawiciel FOTSPOT (1) oraz internauci (popularność zdjęć na koncie Fotospacerów). Pocztówki będą rozdawane bezpłatnie turystom oglądającym ‚Koziołki’ pod Ratuszem oraz przekazane Estradzie Poznańskiej i zaprezentowane w przestrzeni twórczej Centrala.

Warsztatowe spotkanie podsumowujące z udziałem prowadzących i jurorów odbędzie się w weekend kończący tegoroczny Kulturalny Stary Rynek (14/15 września 2019). Spotkanie umożliwi skonfrontowania swojej twórczości z głosami przedstawicieli Związku Polskich Artystów Fotografików oraz prowadzących z Fotspot a także otrzymanie indywidualnych rad i wskazówek.

 

Zapisy na warsztaty wprowadzające oraz na Fotospacery odbywają się przez formularz

Do zobaczenia!

 

Strona wydarzenia na FB

 

f/ Piotr Rychter
f/ Piotr Rychter
f/ Dominik Wojciechowski
f/ Dominik Wojciechowski
f/ Marek Zakrzewski
f/ Marek Zakrzewski

 

Organizatorzy

 

Patronat