Spotkanie z Adamem Wilkoszarskim – relacja

18 kwietnia 2019 rozmawialiśmy o fotografii, projektach i metodach pracy z Adamem Wilkoszarskim.

Przestrzeń wokół siebie zmieniamy na obraz i podobieństwo własnych wartości, ambicji i potrzeb. Wszystko co przed nami, jest jednocześnie za nami: czas, przestrzeń, możliwości. Uważnie dobieramy miejsca, w których żyjemy, nawet jeśli robimy to nieświadomie. Otaczamy się nadmiarem, gdy jesteśmy samotni, dbamy o minimalizm szukając ukojenia. Barwy, kształty czy dźwięki wypełniające nasze przestrzenie – dopiero gdy jesteśmy u siebie, stają się częścią nas samych.

Adam Wilkoszarski jest autorem fotografii, które traktują o przestrzeni nieco wyobcowanej, świadomej swojego przemijania i śladu chwilowej nieobecności człowieka. Symptomatycznie stawia stopę w miejscach, w których podskórnie odczuwamy piętno cywilizacji. Balansując na granicy doświadczania tego co publiczne i prywatne, dzieli się z nami refleksjami nad krajobrazem zmienianym przez człowieka. Wybraliśmy fotografie prezentujące zarówno przedmieścia izraelskiego Ejlatu, kreowanego przez przemysł turystyczny na nadmorską oazę, jak i krajobrazy Tokio w blasku nocnych świateł zestawiając je z miejscami wypoczynkowymi w europejskich zakątkach. Pozwalamy sobie na refleksję nad miejscami, które dla każdego z nas mogą mieć zupełnie inną rolę: przestrzeni do życia, chwili relaksu, a czasem koniecznego bycia sam na sam.

 

Wszystkim gościom dziękujemy za aktywne uczestnictwo w spotkaniu i zapraszamy do odwiedzenia wystawy, prace będę prezentowane do 30 kwietnia.  (fot. Anka Gregorczyk, Wojtek Antczak)

 

Organizatorzy

 

 

Patronat

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Poznania
#poznanwspiera