K miejsce ² – sylwetki autorów biorących udział w wystawie cz. 3

Poniżej przedstawiamy uczestników naszej wystawy, zachęcamy do kontaktu z autorami, tak jak miało to miejsce podczas osobistych spotkań 25 Października 2016 r. na spotkaniu z oprowadzaniem autorskim w Galerii Steam.
Dorota Hukisz, Rocznik ‘78.
Pasjonatka fotografii na co dzień zawodowo związana z branżą logistyczną. Uczestniczka licznych kursów i warsztatów fotograficznych, miłośniczka aktywnego spędzania czasu wolnego z aparatem fotograficznym. Jak sama mówi o sobie: „jest jednym z tysięcy Polaków, którzy po etapie zdjęć z wakacji i kursu z obsługi „lustrzanki”, zaczęli traktować fotografię bardziej poważnie”. Aktywna uczestniczka Inicjatywy FOTSPOT.
 
© Dorota Hukisz
© Dorota Hukisz
© Dorota Hukisz

 

Jeden metr kwadratowy Singla daje poczucie wolności i równocześnie przytłacza. Jest ekscytującą monotonią, uzależnieniem od niezależności. Metr kwadratowy Autorki to opowieść o Singielce, która cieszy się chwilą, ma czas na wiele przyjemności i rozwój osobisty. Jest szczęśliwa. Do czasu, kiedy kładzie się spać…

______________________________________________________________________________________________________________________

Tomasz Kuehn.
 
 
Pseudonim: fotopyra, urodzony w Poznaniu w XX w. Pasjonat fotografii, aktywny fotoreporter, doceniony w konkursach fotograficznych m.in.: Wielkopolska Press Photo, Konkurs Fotografii Sportowej. W latach 2012-2015 współpracował z poznańskim portalem informacyjnym. Uczestnik zbiorowych wystaw fotograficznych. Organizator regularnych plenerów fotograficznych „Fotoplenery”.
bez tytułu, © Tomasz Kuehn

 

Prezentowany zestaw prac pokazuje, że najważniejsza w życiu Autora jest jego relacja z małżonką. Pokazanie wprost zdjęć ukochanej wydawało się jednak zbyt trywialne. Pasją małżonki Autora są konie i to poprzez ich abstrakcyjne fotografie zdecydował się pokazać wszystko to, co obecne jest w jego życiu. Do codzienności przeniknęły bowiem elementy z „końskiego słownika”, wszelkie upominki dla najbliższej Autorowi są związane z końmi, a obowiązkowym elementem każdego wyjazdu poza rodzinny Poznań jest jazda konna.

________________________________________________________________________________________________________________

 
Marek Lapis. Rocznik ‘68.
 
Mieszka w Koziegłowach koło Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych krajowych i międzynarodowych, uczestnik prestiżowych warsztatów. Swoje fotografie publikuje w większości polskich czasopism oraz tygodników opinii (m.in.: Wprost, Polityka, Newsweek, Przekrój) oraz w mediach zagranicznych (m.in.: Time, Focus, Le Figaro, The Sunday Telegraph, Reuters, Big Picture). Wykładowca fotografii w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz w Wielkopolskiej Szkole Fotografii. Wykładowca międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie w roku 2013 i 2015 oraz pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących. Do 1996 roku etatowy fotoreporter tygodnika WPROST, twórca Agencji Fotograficznej ARTMEDIA. Od 2000 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM. Fotografuje środowiska niszowe, wyalienowane z ogólnie pojmowanego społeczeństwa. W fotografii interesują go przede wszystkim Człowiek i jego Emocje. Aktywny członek Inicjatywy FOTSPOT.
Profil na FB
Światło, 2016 © Marek Lapis
Światło, 2016 © Marek Lapis
Światło, 2016 © Marek Lapis
Światło…
Rodzina, dom, wspólnota
zamknięta, a jednak otwarta na poznanie
promień nadziei, odnowy – poligon światła
fala mocy… otwarty umysł, pełne oczy nocy
dalekie horyzonty, ukryte myśli
pełza, doznaje, przenika
odmienne stany

________________________________________________________________________________________________________________Szymon Niedźwiedziński.

Urodzony i zamieszkały w Poznaniu. Informatyk z wykształcenia, obecnie działający w branży związanej z nieruchomościami. Pasjonat fotografii, który fotografię kojarzy przede wszystkim z emocjami i zdolnością do zatrzymania czasu, uwiecznienia chwili, wrażeń, dzięki czemu obserwator ma szansę na dalsze jej wspominanie i przeżywanie. Laureat kilku wyróżnień i nagród fotograficznych, uczestnik wystaw indywidualnych. Aktywny uczestnik Inicjatywy FOTSPOT.

Moje Cztery Kąty, © Szymon Niedźwiedziński

 

 
 
 
 
Praca jest próbą pokazania przysłowiowych „czterech kątów” nie tylko w ich materialnym wymiarze, w ujęciu czysto fizycznym. To nie tylko ściany, sąsiedztwo, ulice; to przede wszystkim odczucia, skojarzenia, emocje autora. To przestrzeń wypełniona muzyką, która potrafi motywować, pobudzać do działania, leczyć rany czy inspirować. To miejsce, które wypełnia rodzina, radość, zabawa, przyjemności, ale również codzienne obowiązki – zarówno te szkolne jak i zawodowe, związane ze zwyczajnym, codziennym życiem.