Aleksandra Schoen „MŁOdość”

Galeria programu TUTOR

To projekt o ludziach u progu dorosłości. Martyna, Mikołaj, Zuzia i Kacper to byli uczniowie liceum plastycznego. Szkoła miała znaczący wpływ na każdego z nich, a czas spędzony w jej murach oraz ludzie , których tam poznali, miały niemałe znaczenie dla ukształtowania bohaterów tego projektu. Każde z nich po rozstaniu ze szkołą plastyczną, zaczęło żyć po swojemu by podążać własną ścieżką.

Cała czwórka wkracza właśnie w dorosłość. Łączy ich potrzeba i zdolność wyrażania się poprzez sztukę – różni sposób w jaki manifestują swoją indywidualność, dzięki aktywności dającej im niepowtarzalność. Ci młodzi ludzie, w wieku około dwudziestu lat, mogą stać się inspiracją dla wielu dojrzałych ludzi. Dzięki swojej aktywności i potrzebie ciągłego rozwoju, a przede wszystkim potrzebie twórczego myślenia, mają szansę wpływać na otaczający nas świat budując i kreując naszą przyszłość.

Mimo swojej oryginalności i wyróżniania się aktywnością spośród tłumu zobojętnionych ludzi, żyją tak samo jak wszyscy. Mieszkają na paru metrach kwadratowych, piją herbatę z kubka po babci, opiekują się zwierzętami, słuchają Madonny, żartują z otaczającej nas rzeczywistości i starają się mieć dystans do siebie.
MŁOdość to dziurka od klucza, dzięki której można zajrzeć do zwykłego – niezwykłego życia twórczej młodości.

Aleksandra Schoen

Pochodzę z Wrześni, mam 18 lat i jestem uczennicą Liceum Plastycznego w Poznaniu. Należę do fotograficznego Klubu Moment przy Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Do tej pory miałam okazję brać udział w dwóch wystawach: projektu „BEZ” organizowanego przez Klub Moment we Wrześni oraz „5 spojrzenie – Mchy, Sebastianowo, Charłub” zrealizowanej po plenerze fotograficznym w Książu Wielkopolskim w 2018 r.