Everything’s Fine – Baltazar Fajto w Galerii CENTRALA

Już 13 sierpnia otwieramy wystawę i choć letnia pora skłania nas do nieco lżejszych refleksji, postanowiliśmy zaprezentować wystawę nawiązującą do niepokoju, który w ostatnich miesiącach dotyczy nas wszystkich. Prezentacja Baltazara Fajto gościła tej wiosny w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu,

 a samo wydarzenie ze względu na pandemię można było zobaczyć jedynie w wersji online.

Galeria CENTRALA ma przyjemność zaprosić do osobistego kontaktu z pracami artysty. Baltazar Fajto :: Everything’s Fine 13.08.- 11.09.2020. wernisaż 13.08. g. 19* spotkanie autorskie 11.09. g. 19* *wstęp tylko z zaproszeniem lub po rezerwacji miejsca. Jednocześnie w Centrali może przebywać 20 osób, część wernisażu odbędzie się przed Galerią (bez rezerwacji i masek).

EVERYTHING’S FINE
„W 2020 roku Zegar Zagłady został ustawiony najbliżej północy od kiedy został stworzony – jesteśmy tak blisko ostatecznej godziny, że przestano podawać jego ustawienie w minutach, a zaczęto w sekundach. Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium. (…) Zwiastowanie reprezentuje zbiór utajonych sygnałów, które często żywią się powszednimi zjawiskami, przekształcając ich znaczenia. Interesuje mnie, jak przez to codzienność poddaje się mutacji. Zanim katastrofa zmyje znany porządek, tworzę kolekcję proroczych sygnałów, punktów w teraźniejszości, z których słychać pomruk naszej przyszłości.”

Fragment autorskiego tekstu do wystawy

Baltazar Fajto – rocznik 1989, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiego ASP w Pracowni Fotografii pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz, zeszłoroczny laureat Nagrody Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w 2019 r., finalista 15. edycji Artystycznej Podróży Hestii. Fotografia jest dla niego narzędziem do komunikowania i tworzenia nowych relacji z rzeczywistością. Interesuje go czytanie przestrzeni i obserwacja wymiany między tym co wewnętrzne, a tym co zewnętrzne. Mieszka i pracuje w Warszawie.

www.fajto.pl

 

Wystawa otwarta

sierpień
śr-pt 16-19, sb. 12-15

wrzesień
śr-pt 16-19

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Wejście do galerii zgodnie z wymogami sanitarnymi. Szczegóły przed wejściem do Galerii. Obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zachowanie dystansu wśród zwiedzających przy jednoczesnym zasłonięciu ust i nosa.