Poznań NOIR – konkurs fotograficzny

Nastał czas długich wieczorów, ulic oświetlonych latarniami, wystawami sklepowymi czy neonami. Można odnieść wrażenie, że to sceneria jesiennej chandry, ale my widzimy w niej idealne warunki do fotograficznej gry ze stylistką filmów noir! Pragniemy, aby miasto Poznań zostało przez Was sportretowane właśnie w estetyce noir.

Pokażcie Poznań w estetyce noir, to nasze wyzwanie dla Was!

Niski klucz oświetleniowy, silne kontrasty, czarno-biała kolorystyka to klasyczne elementy poetyki „filmów czarnych”, ale przecież szeroko stosowane także poza tym gatunkiem filmowym. Nie sugerujemy Wam, aby inspirować się konkretnymi kinowymi tytułami, ale zachęcamy, aby dostrzec punkty wspólne między sztuką operatorską a sztuką fotograficzną.

 

Fotografie oddające klimat filmów i estetyki noir to nie wyłącznie zdjęcia wykonane po zmroku – pamiętajcie, liczy się Wasza kreatywność i przemyślana koncepcja. Szukamy zdjęć wykonanych nie tylko w ciemne jesienne wieczory, ale i tych wykonanych o różnych porach dnia i roku, obrazów wynurzających się z cienia, spowitych aurą tajemniczości.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.12.2019

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Nagrody:

3 nagrody specjalne dla autorów najciekawszych fotografii oraz kolekcja pocztówek, w której skład wejdzie aż 9 wyróżnionych prac!
Szczegóły w regulaminie Konkursu