SPLOT wystawa absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos 2016/2017


Już 26 maja podczas weekendu otwarcia Krakow Photomonth 2018 Festival i w ramach Krakow Photo Fringe odbędzie się po raz pierwszy wystawa absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos.
SPLOT prezentować będzie fotografie jedenastu artystów, którzy realizowali swoje projekty podczas trwania programu w latach 2016/2017. Tego samego dnia odbędzie się również premiera wydawnictwa No. 6 podsumowującego piątą edycję SPMP.


Kuratorzy wystawy:
Michał Łuczak, Rafał Milach
Wernisaż: 26 maja 2018 (sobota), godz. 15.00
Miejsce wystawy: Zofia Weiss Studio, ul. Czysta 17, I p., Kraków
Czas trwania wystawy: 27 maja – 10 czerwca


Czy można znaleźć wspólny mianownik dla wyprawy w kosmos, kolekcji przedstawień z historii sztuki i przepracowania rodzinnej traumy? Połączenie wydaje się nikłe, ale jednak istnieje. Jest nim doświadczenie szeroko pojmowanej przestrzeni. Mogą nią być zarówno gesty sprzeciwu wobec władzy instytucjonalnej i narzuconego porządku społecznego jak i te o charakterze historyczno-badawczym. Przestrzeń może być zderzeniem obszaru prywatnego z tym związanym z dystrybucją i funkcjonowaniem obrazów w kontekstach politycznych i kulturowych. Wiele z tych zbiorów przenika się i uzupełnia, ale każdy stanowi autonomiczny byt. I chociaż osobne, wszystkie opowiadają o istotnych problemach, zagrożeniach i fascynacjach, przez co stają się udziałem kolektywnego doświadczenia, wykraczając poza indywidualną przestrzeń każdego z autorów.

tekst: Rafal Milach


Artyści:
Marcel Borowski, Katharina Dubno, Krystyna Dul, Mateusz Kowalik, Anna Maria Krężel, Weronika Perłowska, Grazyna Saniuk,
Łukasz SzamałekMagdalena Ubysz, Anna Zagrodzka, Marek Zmudzki. 

FOTSPOT ma zaszczyt być partnerem wydarzenia.
W wystawie bierze udział m.in  Łukasz Szamałek, a spotkanie z autorami wystawy już 10.06 poprowadzi Anka Gregorczyk.

 

 

ZAPRASZAMY do Krakowa !