#19 FOTSPOTKANIE z prezentacjami autorskimi – 27/03/2018

Zapraszamy na 19 FOTSPOTKANIE z Fotspot.

Tym razem spędzimy czas z prezentacjami trojga ciekawych fotografów związanych z wielkopolską fotografią. Krótkie spotkania autorskie w nieco zmodyfikowanej formule pozwolą na bliższe zapoznanie się z autorami i ich twórczością. 

Naszymi gośćmi będą tym razem:

Ewa Bielańczyk-Obst

 

Absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej kierunek Fotografia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Przez siedem laborantka w Katedrze Fotografii obecnie wykładowca na Edukacji Artystycznej UAP oraz w Wielkopolskiej Szkole Fotografii.  Od wielu lat fotoreporter freelancer. Fotografia jest dla niej obrazem, który wydobywa i ujawnia jej stany, myśli, odczucia, emocje, poglądy. Istotnym elementem jest sam proces powstawania makiet które potem fotografuje. Mama czteroletniej Marysi, żona fotografa. 
Ewa Bielańczyk-Obst, LAS


Artur Kucharczak 

 
 
rocznik ’89 roku – pochodzi z Wielichowa (woj. wielkopolskie). Absolwent Technikum Leśnego w Rogozińcu. Ukończył Wielkopolską Szkołę Fotografii (2013) oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku Fotografia (2017). Mieszka i pracuje w Poznaniu. Inspiracje czerpie głównie z bliskich relacji z otaczającą go przyrodą oraz doświadczeń z przeszłości. Dokumentuje życie codzienne oraz wydarzenia związane z regionem, z którego pochodzi. W ostatnich projektach skupia się na pokazaniu wpływu człowieka na środowisko, jego stosunku do świata ożywionego oraz relacji z nim.
Fot. Artur Kucharczak, LKP Pieczarka Wielichowo, klub piłkarski grający obecnie w B klasie – najniższej lidze piłki nożnej okręgu wielkopolskiego
Fot. Artur Kucharczak, Tanatoza – reakcja obronna organizmu przeciw drapieżnikom, w której potencjalna ofiara zastyga w bezruchu lub udaje śmierć. Drapieżnik, widząc „śmierć”. Praca powstała w kontekście szóstego masowego wymierania.

student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie oraz Filologii chorwackiej na UAM w Poznaniu. Fotografią zajmuje się od około 9 lat. W swoich pracach często podejmuje tematykę tożsamości. Szczególnie zainteresowany Bałkanami oraz byłą Jugosławią.

www.dominikwojciechowski.com

Fot. Dominik Wojciechowski
Fot. Dominik Wojciechowski
Fot. Dominik Wojciechowski

ZAPRASZAMY !

Miejsce: MDK nad Klubem DRAGON, ul. Zamkowa 3 w Poznaniu

Czas: 27/03/2018 godz. 18:45 (wtorek)

Wstęp bezpłatny, choć będziemy wdzięczni za wsparcie organizacji kolejnych spotkań.

ENG/
We invite you to the 19 FOTSPOTKANIE by Fotspot
This time, we invited three photographers with their presenatation.
All presentations will be conducted in in PL.
WELCOME !!!
Location: MDK over the DRAGON Club, ul. Zamkowa 3 in Poznań
Time: 27/03/2018 at 6:45 PM. (Tuesday)
Free admission, although we would be grateful for supporting the organization for subsequent meetings.