Mniej znaczy Więcej – spotkanie i warsztat – relacja fotograficzna

Relacja fotograficzna ze spotkania „Mniej znaczy Więcej – wolnym fotografowaniu w podróży” odbyło się w tymczasowej Galerii FOTSPOT przy ul. Wrocławskiej 9/5 w Poznaniu. Szerokie zainteresowanie spotkaniem totalnie nas zaskoczyło, nasza przestrzeń z trudem pomieściła zainteresowanych udziałem. Niektóre osoby, które przyszły z dużym opóźnieniem mogły spotkania już tylko…. posłuchać z korytarza!

To jak duża potrzeba tego typu spotkań jest w naszym społeczeństwa potrzebna, mogą oddać nie tylko zdjęcia, ale i ogrom pytań jakie pojawiały się z sali zarówno wobec prowadzącego Łukasza Szamałka, jak i do naszych gości: Moniki Marcinkowskiej, fotografującej blogującej podróżniczki (choć sama nie nazywa się podróżniczką ) i Pawła Kosickiego, cenionego i przesympatycznego fotografa, który podróżuje i to sporo, praktycznie zawsze z aparatem.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 55 osób. Po spotkaniu odbył się warsztat pracy nad fotograficznym dziennikiem w podróży. Łukasz opowiedział o swoich ponad 7 letnich doświadczeniach, a uczestnicy zadawali wiele nurtujących ich pytań. Na koniec każdy zapisany wcześniej uczestnik otrzymał od nas swój własny notatnik, do stworzenia dziennika z podróży.
Do był udany dzień w FOTSPOT !

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Kulturalny Stary Rynek organizowanego przez Estradę Poznańską.