Idea FOTSPOT

FOTSPOT jest stowarzyszeniem twórczym założonym w 2016 r. w Poznaniu skupionym wokół medium fotografii i twórców sztuk wizualnych. Poza aktywnością fotograficzną głównie w nurcie dokumentalnym, realizujemy również autorski  program kulturotwórczy (Galeria Centrala) i edukacyjny (Laboratorium Inspiracji FOTSPOT; program TUTOR).
Nasz program skierowany jest zarówno do twórców sztuk wizualnych, jak i pasjonatów fotografii: grupa na FB oraz nasz profil na FB.
Od 2019 r. nasza aktywność skupia się w przestrzeni twórczej i Galerii Centrala przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a w Poznaniu.

FOTSPOT tworzą obecnie: Kamil Figas, Anka Gregorczyk, Tytus Grodzicki, Justyna Sulejewska, Łukasz Szamałek, Marek Zakrzewski, a od maja 2021r. Lia Dostlieva i Andrii Dostliev.

Wspiera nas grono zaprzyjaźnionych twórców, edukatorów i specjalistów, m.in. Jarek Rusiński (kurator), Franek Ammer (warsztaty/wykłady/wydawnictwa), Adam Mazur (wykłady), Mateusz Kiszka (wykłady), Agata Wittchen- Barełkowska (warsztaty), Wojtek Łyszczak (warsztaty), Mori Sikora (wsparcie organizacyjne), Patryk Bańkowski (video/montaż), Natalia Czemplik (księgowość)  i inni.

Byli członkowie: Karol Szymkowiak, Kasia Skotnicka-Nowak, Tadeusz Korach, Sławomir Tobis, Marek Lapis


 

Współpraca
Galeria Centrala
przestrzeń twórcza


Patronat

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski


Wsparcie

Miasto Poznań
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Zespół