Idea FOTSPOT

FOTSPOT to inicjatywa założona przez artystkę fotograf Ankę Gregorczyk w 2014 roku jako kontynuację działań prowadzonych pod rozmaitymi nazwami (Inna Grupa Fotograficzna, FKDT).
Już jako inicjatywa, FOTSPOT zaczął scalać się w formie twórczej grupy wielkopolskich fotografów i sympatyków fotografii. Od początku towarzyszy nam idea współdziałania poprzez tworzenie wspólnego i otwartego miejsca dla spotkań, rozmów, plenerów i warsztatów fotograficznych, a to wszytko przy okazji autorskich spotkań z cenionymi fotografami.
Nasze spotkania skierowane są zarówno do pasjonatów fotografii, jak i artystów czy zawodowych fotografów. Kontaktujemy się przez grupę na FB oraz przez nasz profil na FB.
Spotkania są nieregularnie i w rozmaitych miejscach, przez dłuższy czas spotykaliśmy się w Małym Domu Kultury nad Klubem Dragon w Poznaniu przy ul. Zamkowej 3 lub w Placówce w podziemiach Teatru Polskiego w Poznaniu. W 2016 r. powstało Stowarzyszenie FOTSPOT.
Od marca 2019 r. spotkania będą realizowane w CENTRALI, twórczej przestrzeni przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a w Poznaniu

FOTSPOT tworzą obecnie: Kamil Figas, Anka Gregorczyk, Tytus Grodzicki, Łukasz Szamałek, Karol Szymkowiak, Marek Zakrzewski oraz Justyna Sulejewska, Katarzyna Skotnicka – Nowak i Tadeusz Korach oraz grono zaprzyjaźnionych osób

Zespół